Dom

Wybór firmy do montażu fotowoltaiki

Fotowoltaika ma coraz więcej zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego – posiada wiele zalet, których nie posiadają tradycyjne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej. Z uwagi na rosnącą popularność na rynku działa coraz więcej firm mających w swojej ofercie montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym pojawia się pytanie co wziąć pod uwagę, wybierając firmę, aby dokonać naprawdę dobrego wyboru.

Jeśli zamieszkujesz województwo Pomorskie – z pewnością zainteresuje Cię oferta Eco-synergia

Zastanawiając się nad wyborem firmy oferującej montaż paneli fotowoltaicznych, trzeba pamiętać, że w dużej mierze to właśnie wybrana firma wpływa na sukces całej inwestycji. Bez wątpienia nie należy więc decydować się na pierwszą firmę, którą uda się nam znaleźć. Powinna to być decyzja poprzedzona głęboką analizą.

Panele słoneczne na obszarze Pomorskiego kładzie również Sollab

Certyfikat potwierdzający kwalifikacje – czy firma go ma?

Jeszcze zanim podpiszemy umowę koniecznie trzeba zapytać czy firma, z którą planujemy rozpocząć współpracę posiada certyfikat potwierdzający kwalifikacje instalatorów OZE. Każdy z pracowników zatrudnionych w firmie powinien bowiem mieć za sobą odpowiednie przeszkolenie w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych. Warto dopytać czy firma ma swoich pracowników, czy bazuje na podwykonawcach, których jakość pracy często pozostawia wiele do życzenia. Koniecznie trzeba też dowiedzieć się na jakich urządzeniach pracuje dana firma. Powinna ona wykorzystywać komponenty wyłącznie od znanych i sprawdzonych producentów.

Jakie pytania jeszcze warto zadać?

Chcąc powierzyć montaż paneli słonecznych, koniecznie należy w trakcie rozmowy wstępnej zapytać o takie kwestie, jak:

  • projekt;
  • montaż;
  • obsługa;
  • gwarancja;
  • usuwanie ewentualnych awarii.

Firma, z której usług zamierzamy skorzystać powinna zapewniać wykonanie projektu. Nie brakuje firm wykonujących projekty absolutnie za darmo. Niektórzy mówią, aby porównać ze sobą projekty przygotowane minimum przez dwie firmy, zwracając wyjątkową uwagę na moc , jaka została zaproponowana. Ustalić trzeba również szczegóły , które dotyczą montażu. Warto zapytać jak szybko firma montuje panele, a także jakie są terminy oczekiwania na rozpoczęcie prac. Trzeba przy tym pamiętać, że czasem opłaca się poczekać, jeżeli firma jest naprawdę dobra i pracuje na najwyższym poziomie. Fotowoltaika jest najczęściej bezobsługowa. Warto jednak zapytać czy można liczyć na pomoc jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy. Istotną kwestią jest także gwarancja. Zawsze trzeba upewnić się jaką gwarancję zapewnia firma montująca instalację, a także co ona obejmuje. Wprawdzie panele fotowoltaiczne raczej nie ulegają awarii, ale zawsze warto mieć wyjście awaryjne na taką ewentualność. Można dopytać również o dofinansowanie. Wiele firm proponuje pomoc w jego uzyskaniu, co istotnie obniża koszt montażu paneli.

Imigo – to eksperci z rejonu Katowice, Rybnik

Jak szukać firmy montującej panele słoneczne?

Znalezienie firmy wykonującej montaż instalacji fotowoltaicznych nie jest aktualnie problemem. Przykładem jest chociażby województwo pomorskie, w którym takich firm działa naprawdę wiele. Zawsze można wspomóc się Internetem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło „montaż paneli słonecznych”, aby bez zbędnych problemów znaleźć firmę montującą panele w danym regionie.

Montaż paneli słonecznych należy zlecić mającej bogate doświadczenie firmie działającej na wysokim poziomie. Na szczęście obecnie taką firmę znaleźć można bez problemu.