Sport

W jaki sposób wyposażyć boisko do siatkówki?

Siatkówka to jedna z chętniej wybieranych gier zespołowych. Regularnie grają w nią uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego, jest również ceniona w trakcie wakacyjnych wyjazdów – mówimy tutaj rzecz jasna o siatkówce plażowej. Jeżeli zamierzamy podejść do niej poważnie, pamiętać trzeba o właściwym wyposażeniu boiska. Jaki sprzęt sportowy jest niezbędny, aby móc rozegrać mecz?

Jak wybrać odpowiednią siatkę oraz słupki do siatkówki?

Podstawą boiska do siatkówki jest oczywiście siatka. Teraz producenci proponują siatki w kolorze białym oraz czarnym. Cena, jaką trzeba zapłacić za tego rodzaju sprzęt sportowy nie jest zbyt pokaźna, ale należy mieć na uwadze także zakup pewnych dodatkowych akcesoriów. Siatkę trzeba bowiem na czymś zawiesić. Do tego służą słupki do siatkówki (zobacz takie – link), które mogą mieć owalny bądź prostokątny przekrój. Słupki do siatkówki wyposażone są w specjalny naciąg, dzięki czemu siatkę można zawiesić na odpowiedniej wysokości.

Co jeszcze będzie niezbędne w trakcie meczu siatkówki?

Jeżeli mecz jest naprawdę poważny, to przy boisku nie może zabraknąć stanowiska sędziowskiego. Warto kupić specjalną osłonę, która zagwarantuje osobie sędziującej mecz bezpieczeństwo i zmniejszy ryzyko ewentualnego urazu. Na każdym boisku niezbędna jest także piłka. Przepisy dokładnie określają jej obwód oraz masę, która musi wahać się od 260 do 280 gramów. Oczywiście jeśli mecz nie jest aż tak profesjonalny, to nie trzeba zwracać uwagi na dokładne wymiary i wagę piłki. Dobrze jednak kupić porządne akcesoria, które sprawią, że gra będzie przyjemna – niezależnie od szczebla rozgrywki. Dzięki temu zawodnicy mogą czerpać nie tylko satysfakcję, ale i radość z tego sportu.