Edukacja

Prywatne przedszkola – oferta

Prywatne przedszkole z reguły są otwierane przez osoby prywatne bądź fundacje. Niepubliczne przedszkole najczęściej mieści się w dużych domach zbudowanych czy też przystosowanych specjalnie do tego celu. 

Czesne za przedszkole niepubliczne – ile wynosi?

Bez wątpienia to ile zapłacisz za przedszkole niepubliczne jest zróżnicowane. W miastach wojewódzkich takich jak na przykład Kraków czynsz może wynosić 1500 złotych. Za niepubliczne przedszkole w niedużym mieście zapłacisz około 600 złotych miesięcznie.

Zalety przedszkoli prywatnych

Bezsprzecznie zdecydowanie się na przedszkole to ważna decyzja. Od niej zależy rozwój a także bezpieczeństwo pociechy. Każdego roku mnóstwo rodziców myśli nad tym – czy wybrać przedszkole publiczne czy prywatne? Aby podjąć tę decyzję warto poznać zalety tych placówek. W tym artykule zobaczysz jakie są korzyści płynące z przedszkola prywatnego.
  1. Ogromny wybór zajęć dodatkowych – przedszkola niepubliczne mają w ofercie bardzo dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak na przykład robotyka, nauka gry na flecie, basen, piłkę nożną, nauka języka obcego, zajęcia taneczne.
  2. Mało osób w grupie – aktywności w przedszkolu prywatnym odbywają się w niewielkich grupach. Taki zabieg sprawia, że każde dziecko ma zapewnioną indywidualną opiekę.
  3. Zajęcia odbywają się cały rok – w placówkach prywatnych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.
  4. Rodzic ma możliwość wyboru przedszkola z profilem – stoi wiele placówek profilowanych. Jak na przykład przedszkole językowe, sportowe albo artystyczne;
  5. Idealne wyposażenie – przedszkola prywatne zazwyczaj posiadają nowoczesne sale,które są wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Duża ilość atrakcji – takie placówki dają możliwość. Gwarantują zajęcia dobierane do umiejętności i potrzeb dzieci.
  7. Profesjonalna kadra – prywatne placówki zapewniają psychologa, logopedy czy też pedagoga.
  8. Dopasowana do potrzeb dziecka kuchnia – często w publicznych placówkach nie ma opcji aby przygotować dziecku wskazany posiłek, jak przykładowo bez mięsa. Placówki prywatne respektują prośby rodziców w tej kwestii.
  9. Wysoki poziom bezpieczeństwa – każde przedszkole prywatne posiada indywidualny monitoring, a wstęp na teren placówki jest pod nadzorem.
Miej w pamięci, że uczęszczanie do przedszkola u dzieci na samym początku jest stresujące. Dlatego właśnie należy zapewnić mu możliwie najlepsze warunki. Inwestycja w przedszkole niepubliczne w Krakowie jest bardzo wskazana. Warto zadbać o rozwój swojego dziecka, oraz o jego samopoczucie.