Bez kategorii

Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?

Nie da się ukryć, że każde polowanie może dostarczyć uczestnikom ciekawych przeżyć i doznań. W jego trakcie można odczuć sporo emocji, niekiedy bardzo sprzecznych, jak również czystej adrenaliny. Zanim jednak ruszymy na polowanie, warto zapoznać się z paroma najbardziej kluczowymi wiadomościami i sugestiami w tej kwestii. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej popularnych typów polowań jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane zwykle przez dzierżawcę lub zarządcę konkretnego okręgu łowieckiego, a definicja zakłada, że biorą udział w nim więcej niż dwie osoby – ale w przypadku łowów na zające, określenie “polowanie zbiorowe” ma rację bytu dopiero wtedy, kiedy uczestniczy w nim ponad sześć osób. 

Najważniejsze zasady

Niezależnie jednak od konkretnych definicji, pewne zasady pozostają niezmienne. Przede wszystkim w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie skończyła osiemnastu lat. Co więcej, uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. Istnieje również wiele zasad związanych z tym, że nie powinno się mieć odbezpieczonej broni w czasie, w którym nie jest się na stanowisku – szczegółami na pewno podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed rozpoczęciem łowów.