Inne

Obrazki srebrne – odpowiedni prezent z okazji chrztu

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla bardzo wierzących osób oraz ich rodzin niezwykle ważne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś osobą z najbliższej rodziny, stoisz przed pewnym dylematem: jaki prezent podarować? Czy obrazki srebrne to wciąż odpowiedni podarunek?

Co podarować z okazji uroczystości duchowej

Oczywiście bardzo popularnym wyjściem będzie kupno interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo krewnych decyduje się, by wręczyć tablet czy aparat fotograficzny. Dziecko może być zadowolone z tego rodzaju upominku, lecz w momencie, w którym wiele osób wpadnie na taki pomysł, może być ich zbyt dużo. Dlatego warto pomyśleć nieco nieszablonowo i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Świetnym pomysłem będzie na przykład sprezentowanie różnych drobiazgów powiązanych konkretnie z religią oraz wiarą – przecież na tym opierają się takie uroczystości, jak chrzest czy pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Interesujące będą także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest zbyt spektakularnym upominkiem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystać z konsol czy tabletów, ale dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że tak samo ważne, co przedmioty materialne, są prezenty o wymiarze religijnym, które mogą utwierdzić nas w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są w związku z tym bardzo dobrym pomysłem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich katolickich wartościach. Będzie później za to wdzięczne.