Zdrowie

Kiedy należy udać się do lekarza neurologa?

Neurolog zajmuje się nade wszystko układem nerwowym; bardzo często jednak osoba, którą dręczą dolegliwości z tym powiązane nie do końca wie, w jakich okolicznościach musi pójść do tego specjalisty, a kiedy do psychologa lub psychoterapeuty. Rozwiejmy zatem wątpliwości, kiedy bezwarunkowo trzeba zasięgnąć porady neurologicznej.

Zwróć uwagę na te dolegliwości!

Przede wszystkim należy zacząć jednak od tego, że niezależnie jakie symptomy widzisz w związku z działaniem twojego mózgu, szybko musisz udać się na konsultację z neurologiem. Są to problemy, których nie należy w jakikolwiek sposób bagatelizować – w innym wypadku może skończyć się to ze wszech miar nieprzyjemnie. 

Oczywiście trzeba wspomnieć przede wszystkim o nagłych dolegliwościach takich jak utrata przytomności, zaburzenia równowagi czy okropny ból głowy, który nie występował nigdy wcześniej. Podobnie sprawa wygląda choćby z niedowładem kończyn. W takich wypadkach neurolog jest potrzeby do szybkiej interwencji.

Szukasz dobrego neurologa dla swojego dziecka w okolicach Poznania? Zobacz neurolog poznań.

W jakich jeszcze przypadkach neurolog będzie w stanie Ci pomóc?

Lekarz neurolog pomoże jednak również, kiedy cierpimy na przewlekłe, choć nie aż tak drastyczne skutki problemów z funkcjonowaniem układu nerwowego. Chodzi chociażby o stopniowe pogarszanie się pamięci, występowanie omamów, zaburzenia orientacji i inne kwestie, którymi jesteśmy zmartwieni. Należy pamiętać, że profilaktyka jest niezwykle istotna, dlatego neurolog jest bardzo dobrym rozwiązaniem nawet wtedy, kiedy dolegliwości te nie przeszkadzają ci w codziennym funkcjonowaniu – pamiętaj, że mogą zamienić się w coś o wiele gorszego. Nie należy ignorować żadnych dolegliwości tego układu.