Inne

Czym są Czakramy Ziemi?

W dzisiejszych czasach towarzyszy nam ciągły pęd. W obliczu zewsząd pojawiających się bodźców, często zapominamy o mentalnej sferze naszego życia. Coraz częściej brak nam czasu na refleksję, spokojny oddech. Prowadzi to do przytłaczającego stresu i może być przyczyną chorób psychicznych.

Naszym zadaniem jako ludzi jest poszukiwanie punktów, które mogą dać spokój i chociaż na moment zapomnieć o codziennych rozterkach. Pomagają w tym podróże, medytacja, właściwy wgląd wewnątrz swojej duszy. Miejsca mocy w Indiach są przykładowo często poszukiwanym odpoczynkiem od zgiełku świata.

Czym są czakramy ziemi i jakie mają znaczenie dla naszej(go) postrzegania? Gdzie znaleźć miejsca mocy w Indiach i jak je wykorzystać dla swoich potrzeb?

Czym są czakramy ziemi?

Według wierzeń czakry w ludzkim organizmie pełnią funkcję centrów energetycznych. Wszelkie nasze ruchy czy idee mają na nie wpływ. Człowiek ze zdrowymi czakrami, które umiejscowione są wzdłuż kręgosłupa, cechuje się witalnością.

Zamknięte czakry mogą być z kolei przyczyną schorzeń i złego samopoczucia. Dlatego tak istotne jest by regularnie spoglądać w głąb swojej duszy i szukać tam harmonii.

Zaburzona energia może być otwierana na różne sposoby. Można jej szukać poprzez intensywne skupianie uwagi czy właściwą dietę. Warto wiedzieć, że na Ziemii istnieją miejsca mocy w Indiach, które cechują się dużym ładunkiem energetycznym. Określa się je nazwą czakramów ziemi. Pozwalają one odzyskać energię i nadać życiu korzystny bieg.

Naturalne pole energetyczne, które prezentują miejsca mocy w Indiach mają ogromny wpływ na funkcjonowanie całej ludzkości. Pozwalają one utrzymywać równowagę. W ludzkim ciele czakry występują wzdłuż kręgosłupa, w świecie wygląda to nieco inaczej – można znaleźć aż 156 punktów czakralnych. Gdzie je znaleźć?

Gdzie szukać czakramów ziemi?

Czasem w poszukiwaniu wewnętrznej równowagi trzeba przejść długą drogę. Czakramy Ziemi są zróżnicowane geograficznie – miejsca mocy w Indiach czy w Polsce występują i zainteresowani bez trudu je odkryją.

Przykładowo specjaliści mówią o Jasnej Górze w Częstochowie i wzgórzu wawelskim w Krakowie jako o takich miejscach. Zgodnie z twierdzeniem miejsca mocy połączone są przebiegającą wzdłuż nich linią energetyczną.

Wizyta w tego typu miejscach wpływa korzystnie na samopoczucie Pozwala również rozwijać potencjał duchowy i dzięki temu odkrywać samego siebie. Istnieją także dowody świadczące o leczniczym wpływie, jaki niosą miejsca mocy w Indiach i nie tylko.

Znajdując się w takim miejscu warto oddać się medytacji. Zazwyczaj są to punkty otoczone przez naturę, w związku z tym poczucie jedności z nią może wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.

Jak szukać mocy wewnątrz swojej duszy?

Miejsca mocy w Indiach i nie tylko pomagają odkrywanie swojego ego. Jest to niezwykle ważne w zdominowanym przez technologię i hałas świecie. Medytacja i odkrywanie swojej własnej duszy pozwala nie zwariować i utrzymać na powierzchni prawdziwe wartości.

Z pewnością odwiedzając czakramy Ziemi i poszukując ich łatwiej będzie nam otworzyć naszą czakrę. Dzięki takim aktywnościom możemy być bardziej efektywni, szczęśliwsi i zdrowsi.
Powiedzenie mówi: “w zdrowym ciele – zdrowy duch”. Warto jednak wiedzieć, że odwrócenie tej sentencji również jest niezwykle trafne: “zdrowy duch to zdrowe ciało”.