Dziecko

Bezpieczne podłoże na plac zabaw – jak wybrać?

Decyzja o wyborze właściwego podłoża to jeden z ważniejszych punktów projektowania miejsca zabaw. Producenci bezpiecznych nawierzchni prześcigają się w produkcji coraz to nowszych surowców mających zapewnić jak wysoki stopień bezpieczeństwa wszystkim dzieciom. Jednak dalej najbardziej popularnym materiałem jest piasek. Nie jest on najlepszym wyborem, ponieważ trzeba go regularnie uzupełniać. Niemożliwe jest również utrzymanie higieny tej nawierzchni. Na placu zabaw, gdzie można bawić się powyżej metra muszą znajdować się bezpieczne nawierzchnie. Niedozwolone jest stosowanie twardych materiałów, takich jak cegły czy beton. W Theta Łódź możesz dostać całą gamę bezpiecznych nawierzchni, które uchronią od groźnych wypadków.

Maty i panele gumowe – podłoże jak puzzle

Theta Łódź to producent bezpiecznych nawierzchni, który proponuje tartan na place zabaw. Tworzywo, z którego jest zrobiony nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a paleta wzorów jest bardzo szeroka. Maty na plac zabaw dzięki surowcom użytym do ich produkcji zabezpieczają i amortyzują upadki, są one także antypoślizgowe. To świetne rozwiązanie na wiele lat dlatego, że wykazują one dużą wytrzymałość na promieniowanie UV oraz warunki pogodowe.

Nawierzchnia wylewana – kreatywne rozwiązanie

Rozwiązanie, to jest ulubioną metodą projektantów. Występuje w wielu barwach i pozwala na dużą dowolność. Możesz wykonać różne wzory lub oznaczyć kolorem ciągi komunikacyjne, co jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo małych użytkowników. Wspaniale sprawdza się na dużych powierzchniach placów zabaw i boisk. To podłoże jest najbardziej trwałe i odporne na wszelkie usterki.

Maty przerostowe – ekologiczne i naturalne

Powinieneś użyć matę przerostową, gdy zależy Ci na bardzo naturalnym charakterze placu zabaw. Jest to nie tylko bezpieczne podłoże na plac zabaw, ale także rozwiązanie dobre dla planety. Surowiec, z którego są wyprodukowane został ponownie przetworzony. W dużym stopniu zabezpiecza przed konsekwencjami upadku, nawet tych z 3 metrów. Takie maty można kosić jak zwykły trawnik i nie sprawiają żadnych kłopotów w czasie użytkowania.